Kust alustada?

Kasside toitmine algab toitmiskoha valikuga, sest Sinu lemmik valib endale hoolega välja sobiva söömiskoha. Oluline on vahetada aeg-ajalt teatud kuivtoidu või konservi brändi või maitset, et vältida olukorda, kus Su kass sööb vaid ühte konkreetset (brändi) toodet. Nii võid kindel olla, et Su lemmik saab kõik vajalikud vitamiinid, mineraal- ja toitained. Kassid on loomtoidulised lemmikud, mis tähendab, et kassid saavad eluks vajalikud rasv- ja aminohapped peamiselt loomset päritolu toidust.

Mida silmas pidada?

Nii nagu inimeste toitumisvajadused muutuvad vastavalt eluetapile ja vanusele, toimub sama ka kassidega. Täiskasvanud kass, kassipoeg, tiine kass või steriliseeritud kass – nad kõik vajavad erineva toiteainesisaldusega, vitamiinide ning mineraalide osakaaluga toitu. Kassitoidupakendil peaks olema ära märgitud, millisele kassile on toit mõeldud. Samuti peaks kassitoidu etikett sisaldama kaloreid, vitamiinide- ja mineraalide osakaalu ning koostisosi. Nagu inimtoidu puhul, on ka kassitoidu koostisosad üles loetletud vastavuses kaalu vähenemise järjekorraga. 
Kassitoidu koostisaineloend on üles ehitatud sarnaselt inimestele mõeldud toiduga : suurema osakaaluga koostisosad asuvad loendi alguses. Seega on tähtis kassitoidu puhul valida pigem selline toode, kus kala, liha või selle kõrvalsaadused asuvad loetelu alguses, sest nii võid kindel olla, et nende osakaal tootes on suurem kui järgnevate ainete oma. See tähendab, et toode on kvaliteetne, toitainerikas ja maitsev.

Kuivtoit või konserv?

Kui oled kindlaks teinud, et väljavalitud kassi toit on tasakaalustatud, siis võiks mõelda sellele, millised tooteid eelistab Sinu kass. Mõnele kassile meeldib konserv, mõnele kuivtoit ja mõnele nende kahe kombinatsioon. Kuivtoit rikneb kiiremini kui suletuna hoiustatud konserv ning aja jooksul langeb krõbinates olev rasvasisaldus. Seetõttu tuleb krõbinaid hoiustada suletud ja päikesevalguse eest kaitstud keskkonnas! Konservtoidus on suurem veesisaldus ja see säilib kauem. Samas on konservtoit ka tunduvalt kallim ning ei pruugi alati olla tasakaalustatud toitainesisaldusega. Kvaliteedi säilitamiseks ja riknemise vältimiseks tuleks alati hoida avatud kassitoidukonservi külmkapis. Vali sellised tooted, mis sobivad Sinu lemmikule kõige paremini.

 

Millest hoiduda?

Pea silmas, et osadel kassidel võib olla laktoositalumatus, mille tõttu tuleks loobuda kassi toitmisest piimaga. Samuti võib nii toores liha, kui ka inimestele mõeldud kalakonserv
põhjustada kassidele põletikke või närvisüsteemihäired. Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata sellele, et maiused võiks moodustada 10-15% päevasest kalorivajadusest.